Náš příběh

náš příběh

Jsem milující žena a máma dvojčat Louise a Théa. Každý rodič vychovává své dítě podle vlastní životní filosofie, podle svého přesvědčení, že je to tak správné. My se s Marwinem snažíme, aby Louis a Théo vyrůstali v lásce a mírumilovném prostředí. Vedeme je proto k tomu, aby milovali zvířata i všechno živé. Aby si vážili přírody a chovali se k ní s pokorou. K takovému životnímu stylu patří tedy i konzumace čistě rostlinné stravy bez masa a živočišných produktů (veganství).

Cítím, že směr, kterým jsme se jako rodina vydali, je správný a má smysl. Na začátku šlo z mé strany pouze o etický důvod, proč ze stravy vyloučit maso a živočišné produkty. Postupně jsem ale přišla na to, že to má i neuvěřitelný přínos pro zdraví. Pro děti je přirozené, že jí s prvními příkrmy pouze rostlinnou stravu. Začínají ochutnávat zeleninu a o něco později ovoce. To je stejné pro veganské i neveganské děti. Jejich zažívací ústrojí je na takovou stravu naprogramované. Snadno se tráví a rychle vylučuje, aniž by docházelo k zahnívání stravy ve střevech. Veganské děti pokračují dál s jídelníčkem založeným na konzumaci ovoce a zeleniny, luštěnin, obilovin, ořechů a semínek, ty neveganské začínají navíc jíst maso a živočišné produkty. Na takovou stravu nemusí být ale dětské tělo připraveno a může proto docházet k častým zažívacích potížím, průjmům nebo zácpám, nadýmání a prvním onemocněním.

Zdravé návyky

Složení stravy má velký podíl na našem zdraví. Všichni víme, že velké množství nezdravých cukrů, stejně jako nezdravých tuků nám škodí. Obecně více či méně víme, jak bychom se měli stravovat a co dělat, abychom byli zdraví. Ne všichni se podle toho ale chováme. A co mě pak trápí nejvíc, je, když vidím, jak špatné stravovací návyky předávají rodiče svým dětem.

Cítím jako nezbytné ukazovat svým dětem správné hodnoty už od narození. Protože to, co je naučíme na začátku, je ovlivní po zbytek jejich života. Když jim ukážeme lásku, respekt a pokoru, budou si vážit nejen sami sebe, ale i ostatních. Stejně tak to platí i o stravování. To co je naučíme jíst v jejich dětství, budou jíst dál. Když je naučíme jíst zdravou, rozmanitou a plnohodnotnou stravu s omezeným množstvím živočišných surovin, připravíme jim půdu pro šťastný, zdravý, rozmanitý a plonohodnotný život bez nemocí.

Kromě toho, že jsem z našich jídelníčků vyřadila maso a živočišné suroviny, nepoužíváme doma ani rafinovaný cukr. Místo něj sladíme sušeným ovocem nebo přírodními sladidly jakými jsou např. datlový sirup, kokosový nektar, med a další. V určité míře omezujeme i lepek a při vaření proto používám bezlepkové obiloviny nebo pseudoobiloviny.

Všechny recepty na blogu jsou tedy 100% z rostlinných surovin, bez laktózy, bez curku a lepku.