Čokoládové řezy s ostružinami

Čokoládové řezy s ostružinami

Jestli milujete čokoládové krémy stejně tak jako my, je to recept pro vás 😉 Naši kluci si na téhle čokoládě tak trochu ujíždí. A je úplně jedno, jestli jsou v ní kousky ovoce (v tomto případě ostružiny) nebo je to čistě jen čokoláda.

U nás jsme mlsání ještě vylepšili a kluci čokoládu hledají jako poklad. Nakrájím ji totiž na malé kostičky, zabalím do pečícího papíru jako bonbóny a poschovávám po kuchyni. Kluci hledají balíčky a když všechny najdou, vítězoslavně je rozbalují a ládují jeden po druhém do pusy.

Vy si čokoládové řezy vychutnejte v klidu u kafe, není nutná žádná bojovka, ládovat se ale budete stejně jak ti naši kluci 🙂

čokoládové řezy s ostružinami

Ingredience

 • 1 hrnek ořechů (směs vlašských ořechů, kokosu, mandlí, kešu...)
 • 1 hrnek vypeckovaných datlí
 • 20g kokosového oleje
 • 15g kokosového cukru
 • 15g nepraženého kakaového prášku
 • 100g kokosové smetany
 • 1 hrnek ostružin

Postup

 1. Ořechy a datle rozmixujte na směs s menšími kousky. Nemusí to být úplně na jemno, já mám ráda, když má těsto strukturu a oříšky jsou v něm znatelné. V ruce ze směsi vypracujte těsto.
 2. Těsto vyválejte na plát podle dortové formy, kterou budete používat, nebo ho do formy jednoduše natlačte prsty. Nezáleží úplně na tvaru ani velikosti formy. Podle toho jak bude velká, budete mít vrstvu čokolády ve finále vysokou.
 3. Kokosový olej si rozehřejte ve vodní lázni. V misce k němu přisypte kokosový cukr a kakao a rozmíchejte vše do tekuté čokolády bez hrudek.
 4. Teprve poté přidejte kokosovou smetanu. Smetanu získáte vychlazením kokosového mléka, kdy slijete vespod usazenou kokosovou vodu a ponecháte si pouze bílou tuhou část.
 5. Opět čokoládu ponořte do vodní lázně a smetanu do ní vmíchávejte, dokud se krásně nepropojí a nevznikne vám hladký tekutý krém bez hrudek.
 6. Na dno formy rozvrstvěte polovinu ostružin.
 7. Nalijte do formy čokoládový krém.
 8. Druhou polovinou ostružin opatrně posypte povrch krému tak, aby se ostružiny úplně nepotopily.
 9. Dejte chladit na dvě hodiny do lednice.
 10. Čokoládu vyjměte z formy a nakrájte buď na pravidelné čtverečky a nebo jen tak od oka na nepravidelné kousky.
čokoládové řezy s ostružinami
čokoládové řezy s ostružinami
Ohodnoťte

Zanechte komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

*